Казанлъчанка е новата Мис BGvolleyball.com 2017

Победителка в четвъртото издание на конкурса за Мис BGvolleyball.com 2017 е казанлъчанката Елица Баракова, която получи невероятна подкрепа в третия, финален кръг на надпреварата.

Битката за първото място бе доста оспорвана, като за него се бореха две състезателки на старозагорския клуб „Берое“. 25-годишната Виолина Николова имаше доста голяма преднина, но впоследствие нещата се промениха. Съотборничката й Елица Баракова поведе и в крайна сметка спечели надпреварата. Блокировачката бе част от националния отбор (U23), който спечели бронза на Световното първенство в Словения. Ели започва да тренира в спортна зала „Багира“ в града на розите, а в момента е част от тима на старозагорки.

На второ място остана 190-сантиметровата Виолина Николова, също от старозагорския „Берое“, а на трета позиция се нареди състезателката на „Раковски“ (Димитровград) Симона Николова.

В тазгодишния конкурс взеха участие 12 волейболистки, като надпреварата се проведе в три етапа.

Новата Мис BGvolleyball.com 2017 ще получи награда, която ще й бъде връчена на специална церемония.