В града на розите „Берое“ записа втори успех

Съставът ни не успя да запише успех срещу опитния тим на ВК „Берое“ Стара Загора, който гостува в Казанлък за втори кръг от дамската надпревара, но игра със самочувствие, започвайки мача с динамика, без да отстъпва на класата на по-опитния си съперник. Двубоят продължи повече от час, пред погледа на близо 150 фенове на волейбола в спортната зала „Багира“.

Мачът започна с започна с минута мълчание в памет на волейболния треньор Кръстьо Кръстев, който ни напусна внезапно.

Двата отбора предложиха много динамично начало на мача, а битката за всяка точка в първия гейм направи двубоят още по-оспорван. „Беройки“ успяха да го приключат, оставяйки съставът на „Казанлък“ на две точки разлика при 25:27.  Втората част приключи при 12:25 в полза на гостуващия тим, а окуражени от надмощието си в мача, момичетата на Петър Дочев взеха и третата част с 16:25, а с това и победата в срещата. С 3:0 (25:27, 12:25, 16:25) „Берое“ завърши с втори успех в стартиралия нов сезон на женското първенство. За възпитаничките на Диян Боюклиев това е втора загуба.

В следващия трети кръг, на 16 ноември, състезателките ни гостуват на ЦСКА в София.