Казанлъшките таекуондисти взеха купи и медали от силно състезание в Пловдив

0
873

Четири отборни купи и 19 медала натрупаха в сметката си от участие в международен турнир по таекуондо – WTF възпитаниците на Тихомир Владов от СК „Таекуондо Екстрийм“ Казанлък. През изминалия ден пловдивчани и техните гости станаха свидетели на страхотни битки в спортна зала „Колодрума“. Над 320 състезателя от 29 отбора от България, Гърция и Сърбия взеха участие в първия турнир по таекуондо „Пловдив Оупън 2018“.

В силна конкуренция в своите категории до златните медали в отборното класиране стигнаха юношите на „Таекуондо Екстрим“, клас А. Победители станаха и отборно децата и кадетите на клуба в клас Б. В отборното подреждане при мъжете, клас А, състезателите на „Таекуондо Естрийм“ взеха купа за третото си място.

 

Силно представяне в Пловдив направиха и състезателите на Николай Богданов от Спортен клуб по таекуондо „Кентавър“ при ОДК „Св. Иван Рилски“. В открития турнир казанлъчани грабнаха 8 медала и купа за третото място в отборното класиране при юношите.

 

Златен медал в клас А спечели Лора Николова, която играе в групата на децата, 30 кг., както и Антонио Михайлов, кото игра при юношите, в категория 48 кг.

Среброто грабнаха Милослав Неделчев – юноши 48 кг., А клас, Донатела Михайлова (деца, 33 кг., Б клас) и Николай Пенчев (деца, 30 кг., Б клас).

С бронзови медали се окичиха Станислав Драганов (деца, 23 кг., Б клас), Самyил Борисов (деца, 31 кг, Б клас) и Елица Маждракова (деца, 40 кг., А клас).

Трима от най-силните състезатели на клуба не взеха участие в състезанието, готвейки се за G1 турнир в Галеб.

 

Състезателите на „Таекуондо Естрийм“ с медали в турнира:

1-ВО МЯСТО–ЗЛАТЕН МЕДАЛ:
ТИАРА БРАТОВАНОВА ДЕВОЙКИ 55 КГ, -А
СТИЛИАН ТОДОРОВ МЛАДЕЖИ +78 КГ, -А
ИВАН НИКОЛОВ МЪЖЕ +87 КГ, -А
ИВЕТА ИВАНОВА КАДЕТИ 51КГ, -Б
СТАНИМИР КАРАДЖОВ КАДЕТИ 41 КГ, -Б
ИВАЙЛО ВУЛКОВ КАДЕТИ 53 КГ, – Б
ЛЮБОМИР СИНЕВ ДЕЦА 36 КГ, -Б
СТЕФАН МИЛЕНОВ ДЕЦА 37 КГ,-Б
АЛЕКС СТЕФАНОВ ДЕЦА 52 КГ,-Б
ДАНИЕЛ ВЕЛИЧКОВ ДЕЦА 57 КГ, -Б

2-РО МЯСТО – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ:
НИКОЛАЙ СИМЕОНОВ ЮНОШИ 59 КГ -А
РАЕН ГЕОРГИЕВ КАДЕТИ 37 КГ, – А
СИМЕОН ГЪНЕВ КАДЕТИ 57 КГ, – Б
ГЕОРГИ ИВАНОВ ДЕЦА 31 КГ, – Б
ГАБРИЕЛ ПОТРОВ ДЕЦА 44 КГ, – Б
ДЖАНЕЛ МЕХМЕД КАДЕТИ 49 КГ, – Б
ТОМА ВЪЛКОВ ДЕЦА 36 КГ, – Б

3-ТО МЯСТО – БРОНЗОВ МЕДАЛ:
ВИКТОР КАРАБОЮКОВ КАДЕТИ 49 КГ,-А
ХАКАН КОРКМАЗ ДЕЦА 36 КГ,- А

Коментари от Фейсбук

ОТГОВОРИ

Please enter your comment!
Please enter your name here