Казанлъчанка взе балканска титла в таекуондото

Клуб „Кентавър“ постигна първия си голям успех на балканското първенство в Букурещ със златния медал на Илина Иванова при девойките, категория до 59 кг.

11 златни, 10 сребърни и 11 бронзови медала спечелиха състезателите от националния тим в първия ден на дисциплината спаринг на 20-то Балканско първенство по таекуондо. Това се случва само ден, след като националите в категория Пумсе спечелиха първо място и отборната купа на Балканиадата.

„Това скромно момиче не само стана балкански шампион, а на финала победи третата в света и показа, че заслужава малко по-вече внимание от страна на БФТ“, коментира треньорът на Илина Ники Богданов, който също е част от спортно-техническия щаб за балканиадата в Румъния. В спортния форум казанлъшкия клуб „Кентавър“ участва и с още двама състезателя – Любомир и Христо Богданови.