Изненадващ финал за мача на „розите“ със Созопол

Изненадващ гол преди последния съдийски сигнал на двубоя от трети кръг на ФК „Розова долина“ срещу гостуващия „Созопол“ и неадекватни съдийски решения нажежиха страстите на стадиона в Казанлък в горещата съботна вечер за отбора и близо 150-те фена, пожелали да изгледат дербито. За разлика от първото полувреме, което не предложи кой знае колко положения на терена, трите гола в срещата паднаха във вторите 45 минути.

В 50-та минута стражът на „Розите“ Александър Петрунов отново спаси сигурен гол след силен шут към вратата на домакините, а след след удар топката рикошира в защитата ни и „Созопол“ поведе с 0:1. Напрежението на терена и по трибуните се покачи отново в 62-та минута, когато не бе отсъдена дузпа на Владислав Калайджиев. Последваха няколко смени в състава на Казанлък, като на мястото на Венци Иванов влезе Кристиан Петров, а Марио Йовев замени Николай Стоичков. Приливът на свежи сили в състава даде резултат, като осем минути преди края на полувремето „Розите“ изравниха чрез Йовев след центриране на Емил Рачев.

Пропуск от пряк свободен удар за Рачев, който нацели гредата и гол в 93-та минута за гостуващия тим направиха финала на двубоя още по-инфарктен. „Созопол“ извади късмет в отсъдените допълнителни минути на полувремето и закова резултата на 1:2.

Престъпно грозно съдийство, реферите помагаха на гостуващия тим през цялото време, така че победата си дължат на тях, коментираха от фенове до пряко ангажирани с футбола в Казанлък. Съдиите си спечелиха освен бурните освирквания на феновете и доста нецензурни реплики, заради спорните отсъждания.

С 3 точки дотук отборът на „Розова долина“ е девети във временното класиране, а в следващия кръг – на 1 септември ще гостува на „Гигант“ Съединение.

„Розите“ играха в състав: Александър Петрунов, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев – капитан, Милен Христов – помощник треньор, Ахмед Фаиков, Емил Рачев, Николай Стоичков, Атанас Апостолов – играещ старши треньор, Венцислав Иванов, Владислав Калайджиев, Даниел Иванов