Излъчват новия шампион по волейбол за прекадетки в Казанлък

От 26 юни (сряда) в Казанлък започват финалите от Държавното първенство по волейбол за прекадетки за излъчване на републиканския шампион в тази възрастова група.

Във финалния турнир отборите са разделени в две групи по 6. В Група А съперници на „Казанлък Волей“ са ВК „Бдин Вида” Видин, ВК „Дунав” Русе,  ВК „ЦСКА” София, ВК „Пирин”  Разлог и ВК „Славия” София.

В група Б попаднаха ВК „Велбъжд” Кюстендил, ВК „ЦПВК” София, ВК „Марица” Пловдив, ВК „Арда” Кърджали, ВК „Тони спорт” Берковица, ВК „Левски”  София.

В групите отборите ще играят  „всеки срещу всеки”  във формат „два от три гейма”, като във първия и втория ден всеки отбор ще играе по две срещи, а в третия ден само един мач.

Двубоите продължават до неделя в спортни зали „Багира” и „Севтополис”. Отборите, заели 1-во и 2-ро място в двете групи, се класират за финалната четворка, като мачовете  в нея се играят „на кръст”. Победителите играят за 1-во място, а победените за 3-то. Отборите, заели 3-то място в двете групи, играят пряк двубой за 5-то място. Заелите 4-то място в двете групи излизат в пряк двубой за 7-мо място. Класиралите се на пети места в двете групи ще спорят за 9-то място. Последните в групите ще спорят за 11-то място.