13-годишните волейболистки започват участие на финали

Момичета U13 на ВК „Казанлък“ започват участието си във финалния турнир на Държавното първенство по волейбол от 19 до 21 юни в НСБ „Спортпалас“ край Варна.

Казанлъчанки са в група А заедно с отборите на „Бдин-Вида“ (Видин), „ЙЕБ Шумен 05“ (Шумен), „Марица“ Пловдив, „Марек“ (Дупница), ЦПВК (София). Момичетата на треньорите Диян Боюклиев и Миглена Стрезова ще изиграят днес първия си двубой срещу представителките на ЦПВК.

До финалите стигнаха 18 отбора, които са разпределени в три групи. За Суперфинала се класират първите и вторите от всяка група. В него по система всеки срещу всеки и ще се определи шампиона и останалите медалисти в първенството.

Суперфиналът ще се проведе от 22 до 24 юни, отново в национална спортна база „Спортпалас“.