Казанлъшки медалисти в „Болярска купа 2019“

Младият талант на КСТ „Киара-Н“ Никол Караиванова, заедно с партньора си от клуб „Дъга“ Волен Драганов, спечели три първи места в турнира на КСТ „Ксани денс“ „Болярска Купа 2019“ във Велико Търново. Двойката е с най-много медали и скъпи призови отличия от състезанието с общо 110 участника.

Танцьорите на казанлъшките клубове „Киара-Н“ и „Роза“ се представиха достойно сред водещите клубове по спортни танци в България.

Никол, ученичка на ОУ „Мати Болгария“, грабна златни медали в „Болярска Купа 2019“ при деца II латина и стандарт, и в Националния турнир при състезателите в клас 11 Д. Така, и купите за младото откритие на треньора Николай Тенев станаха три, само от турнира на великотърновския клуб.

В „Болярска купа“ златни медали спечелиха също Стоян Петров и Елис Табакова от клуб „Роза“ (състезатели над 19 г., стандартни танци).

Възпитаниците на Ваня и Петър Радеви взеха медали и в националния турнир. Първи на почетната стълбичка в клас 18 Д+Д се качиха Стелиян Владев и Милана Бездичка, а двойките Никола Христов – Катрин Тасева и Пламен Божев – Йоанна Велева са бронзови медалисти, съответно в клас 15 С и 18 А+А.

В националния турнир за картотекирани двойки участниците бяха 58. В първата част на състезанието „Изгряващи звезди“ се явиха 55 некартотекирани двойки и 120 момичета соло в своите категории. Всички деца танцуваха прекрасно, с много грация и заслужено получиха медали.

В спортната надпревара в съботния ден участваха представители от клубове по спортни танци от София, Пловдив, Шумен, Казанлък, Варна, Бургас, Враца, Русе, Стара Загора и други.