Гимнастичките с последно състезание за лятото, ще почиват и тренират на морето

С приключилото в София Държавно първенство за ансамбли „Б“ категория за девойки младша възраст и девойки младша възраст до 10 год. завърши първият полусезон за гимнастичките от СК „Розова долина“.

Нашите грации, с треньори Мариана Ламбова и Милена Калайджиева, успяха да намерят място на подиума сред съперничките си от големите градове и клубове с дългогодишна история.
При ДМВ Елеонора Буковска и Никол Добрева заеха 6-то призово място от 29 участващи ансамбли. Двойката Никол Карагьозова и Ния Мъдрова, след грешка, остана на 9-то място.
Девойките младша възраст до 10 години – Александра Арсова, Николета Иванова, Катерина Христова, дебютантки на държавно първенство, успяха да извоюват 5-то призово място от 34 участващи ансамбли.
От клуба на казанлъчанки отбелязват старанията и куража на девойките старша възраст Никол Илучева, Неделина Неделчева и Кристина Попова да се борят в най-силната категория А – индивидуално.
След периода на турнирите, следва кратка пауза, в която гимнастичките ще бъдат на летен лагер. Очакват ги дълги тренировки, за да подобрят своите умения и резултати в състезанията наесен.