Ветеранът в планинските стартове e първи на Сливенския маратон

След близо петчасова „езда“ (време – 4:59 часа) в планински маратон Сливен 2018 ветеранът от Казанлък Таньо Танев е победител в групата при „мъже 50“ на екстремното състезание. Маратонът из Сливенския Балкан включваше планинско колоездене 37 км с изкачване 1600 м. и бягане 52 км.
По-голямата част от маршрута бяха планински пътеки и черни пътища, а най- издръжливите бегачи прегазиха и река Луда Камчия. Заради тежкия терен и екстремните условия, от седмината участника в групата на Танев завършиха едва двама. Другият казанлъчанин в колоездачния старт Борислав Кашеров остана извън класирането.

При бегачите Николай Георгиев приключи участието си в маратона с пето място.

Маратонът, в който участваха близо 200 състезатели, се осъществи за втора поредна година с подкрепата на Община Сливен. Негови организатори са Спортен клуб по ориентиране „Сини камъни“, Сдружение алпийски клуб „Сини камъни“, Армейски спортен клуб по лека атлетика.

За победителите бяха осигурени награди, а всеки успешно завършил състезанието ще получи значка с логото на маратона.