Заслужени медали за казанлъшките колоездачи

Повече от 350 участника (рекорден брой) се включиха в тазгодишното издание на състезанието по планинско колоездене „Спици и бодли“ 2019 г., провело се в района на Казанлък. Заслужен медал и победител в най-многобройната възрастова група, мъже 18-39-годишни, е най-добрият сред „велорапторите“ в новия сезон Александър Алексиев. Мъглижкият колобегач взе разстоянието от 47 км. за 2 часа, 9 минути и 32 секунди. Пети остана казанлъчанинът Петър Чавдаров, в конкуренция с над 90 участника в групата. Победител при мъжете над 40 г. е друг представител на казанлъшкият колоездачен спорт – ветеранът Борис Кашеров (време 2:17:11 ч.), а с четвърто място завърши Жеко Стойчев от „Дарк Райдърс“. Поради множество стартове през почивните дни, по трасето не успяха да се впуснат повече участници от града на розите. В същото време в Сливен, на 12 май, се провеждаше колоездачна Купа  „Милко Димов – Илия Кръстев“, където казанлъчани грабнаха отново заслужени медали.