Успех за „Берое“ в първия четвъртфинал на Купа България, следващият ще е в Казанлък

Казанлъчанки започнаха с неуспех участието си в първия от четвъртфиналните двубои за Купа България, гостувайки в Стара Загора на ВК „Берое“.

Очаквано опитния състав на клуба домакин, прецелил се във вицешампионската титла на дамския ни шампионат през този сезон, победи с класика в резултата 3:0 (25:23, 25:11, 25:16) .

Мачът започна доста динамично, като младите състезателки от зала „Багира“ показаха самоотвержена игра, въпреки кадровите проблеми в тима и отсъствието на ключови състезателки в титулярния състав.

Във втората част момичетата на старши-треньора на „Берое“ Петър Дочев играха доста по-убедително, оставяйки конкурентките си на 11 и 16 точки и очаквано стигнаха до успеха в първия от четвъртфиналните двубои между двата тима.

Следващият мач за Купата между съставите ще бъде в Казанлък на 27 февруари.

Тази седмица в 11-и кръг на НВЛ за жени „Казанлък Волей“ ще гостува на „Раковски“ в зала „Младост“ в Димитровград. Мачът е от 17.00 часа на 16 февруари.