Началото на състезателната 2019-а година с купа за казанлъшки лекоатлет

Осемгодишно момиче от Казанлък е новото откритие на леката атлетика. Възпитаничката на Петя Пендарева Мария Караиванова успешно върви по стъпките на своята треньорка, а годината за нея започна с нов триумф. След като спечели поредица от състезания за подрастващи от вегирата „Голд Кидс“ за 2018 година, но пропусна два старта, Мария завърши с трето място за своята възрастова група. На приключилия в събота детски турнир „Академик“ в „Асикс Арена“ ученичката от ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ стана най-добрата атлетка в своята възраст (2010 година), взе купа и медал от представянето си в международния турнир, в който се включиха над 250 атлети от цялата страна. Малката казанлъчанка победи в спринта на 60 метра и завърши с трето място в скока от място.

Наскоро Мария стана известна със спортсменската си постъпка от състезание и заслужена медийна слава.

Историята е от Стара Загора, където се проведе есенният турнир по лека атлетика за деца между 5 и 14 години. В надпреварата, организирана на спортен клуб по лека атлетика „Берое“, се включиха над 230 малчугани, като Мария се отличи, освен с двата си медала, и с чудесна постъпка. Прекрасното казанлъшко дете подари едното от своите отличия на своята конкурента в състезанието Мила Петрова, която остана извън призовите места. Двете се състезаваха в дисциплините 60 м и скок на дължина.