Злато за казанлъшките атлети в щафетата – надбягаха най-добрите в спринта

СКА „Пендарева“ спечели златото на Националния шампионат за юноши и девойки старша възраст в София от щафетното бягане 4 по 100 метра. Щафетата ни надбяга 11 отбора с 43,74 сек. и заслужено грабна купата и златните медали в оспорваната надпревара, в която участваха състезатели на водещите лекоатлетически школи. Втори останаха юношите на ЦСКА, на 8 стотни зад казанлъшките спринтьори. Трети и четвърти са щафетите на „Атлетик“ София  и Сливен.

Двама от възпитаниците на Петя Пендарева бяха на финалите на 100 метра при юношите, минути преди началото на щафетите. Георги Боеков  финишира на пет стотни разлика от  от третия във финалната серия на 100 метра от Станимир Минчев ( АСКЛА „Сливен“).  Казанлъшкият спринтьор завърши с 11,04 сек. Още един от атлетите на клуб „Пендарева“ намери място във финала на дисциплината. Иван Йовчев финишира със седмо място и 11, 32 сек. Най-бърз от 30-те  участника бе представителят на софийския „Атлетик“Антонио Иванов, а вицешампион е Марио Янев от АК „Джордан“.