„Розова долина“ с класически успех над „Миньор“ Раднево

Отборът на ФК “Розова долина” (Казанлък) записа класически успех с 3:0 над третия във футболния аматьорски „Югоизток“ тима на ФК „Миньор“ (Раднево). В среща от XXI кръг на групата, пред над 150 души и топло пролетно време, “Розите” си осигуриха трите точки още през първото полувреме. Двубоят на стадион “Севтополис” завърши още при 1:0 след пълното надмощие на домакините, желанието за игра, много хъс и малко „брак“ в отигравания и пасове. Казанлъчани стартираха силно срещата без трима основни играчи-капитана Нейчев, Николай Стоичков и Динчев, и започнаха да редят атаките си към вратата на гостите още от първата минута. В петата минута Атанас Апостолов от пряк свободен удар откри резултата – 1:0. В 35-та минута „таранът“ Иван Чергев отбеляза второто попадение. Пламен Колев центрира отдясно към Иван Колев, който насочи топката, падайки към Чергев, за 2:0. Третото попадение отново бе в актива на опитния и полезен Иван Чергев, който отново бе най-съобразителен в наказателното поле на радневци в 38-та минута отново с глава, след прецизен пас на игралият перфектно Николай Цонков отдясно.  В 54-та минута в рамките на секунди Пламен Колев и отново Иван Чергев нацелиха гредите на вратата на гостите от миньорския град и заслужиха аплаузите на феновете. Иван Колев, Иван Цанков и Калайджиев пропуснаха да направят резултата още по-изразителен в един от най-добрите мачове за сезона. След него стана ясно, че има интерес към 4-ма от казанлъчани за състава на аматьорския национален тим.

„Розите“ играха за първата победа за годината в състав: Цветан Тодоров, Вакавлиев, Георгиев, Николай Цонков /Цветан Михов/, Христов, Иван Цанков, Калайджиев /Кьосев/, Апостолов, Иван Чергев, Иван Колев, Пламен Колев /Биртанов/.

В класирането “Розова долина” е 7-ми с 28-точки от 18 срещи до сега, след 8 победи, 4 ремита и 6 загуби / с положителен голов актив от 32 към 22 попадения от 15 отбора /. Предстоят две гостувания в сряда и събота, съответно на „Свиленград 1921“ и на „Загорец“ в Нова Загора.